2016-03-14

Copernicus Cup

W sobotę 12.03.2016 r. w Toruniu odbyły się zawody Karate WKF Copernicus Cup. W zawodach wystartowało 290 zawodników z 22 Klubów Karate z Polski. W zawodach wzięło udział 10 młodszych zawodników Klubu Karate Shotokan DOJO TORUŃ. Nasi zawodnicy zdobyli 2 złote i 3 brązowe medale. Oto nasi medaliści.

• Tatiana Różańska 1 miejsce kumite dziewcząt 9 lat open
  • Kornelia Usarzewicz 1 miejsce kumite dziewcząt 11 lat minus 40 kg
  • Amelia Jaroszewska 3 miejsce kumite dziewcząt 11 lat plus 40 kg
  • Roksana Korpalska 3 miejsce kumite młodziczek 12-13 lat minus 50 kg
  • Michał Zalewski 3 miejsce kumite juniorów młodszych 14-15 lat minus 63 kg

Szczególnie trudną konkurencję miała Tatiana Różańska. W jej kategorii startowało ponad 20 zawodniczek. Tatiana po stoczeniu 4 zwycięskich walk pewnie wygrała swoją konkurencję. W finale pokonała zawodniczkę z Klubu Karate Sonkei 6-1.

Gratulacje. Jak widać nasza młodzież cały czas robi postępy, czekamy na kolejne sukcesy. Jest to kolejny etap naszych przygotowań przed Mistrzostwami Świata Karate Shotokan WSF, które odbędą 1-3 kwietnia w Bydgoszczy.

Podziękowania dla Miasta Toruń za dofinansowanie działalności Klubu.